Zalecenia dla chorych przed badaniem zaburzeń snu

 1. Pacjent potwierdza telefonicznie swoje zgłoszenie się na badanie zaburzeń snu w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespołę ZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k.Kalisza w przeddzień wyznaczonego terminu, w godz. 8.30-12.00, pod nr tel.: tel. 62 761 25 03 lub  883 922 239 . Powiadomia także w przypadku rezygnacji z wyznaczonego terminu badania.
 2. Pacjent zgłasza się w wyznaczonym dniu badania, o ustalonej godzinie, do Izby Przyjęć WSZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza ze skierowaniem
 3. Pacjent powinien być po lekkiej kolacji, zjedzonej 1 - 2 godziny wcześniej.
 4. Pacjent powinien mieć ze sobą luźną, dwuczęściową piżamę z długimi spodniami (dotyczy także kobiet).
 5. Pacjent zabiera ze sobą przybory toaletowe, suszarkę do włosów, ręcznik, łapcie.
 6. Mile widziane jest, aby pacjent – mężczyzna miał świeżo, dokładnie ogoloną twarz (nie dotyczy noszących brodę stale). Kobieta nie powinna mieć założonych tipsów na paznokciach, jak również nie powinna mieć umalowanych paznokci (ani lakierem ani odżywką do paznokci). Włosy na głowie powinny być czyste, miękkie, bez układania z użyciem lakieru i żelu.
 7. Chorzy, przyjmujący jakiekolwiek leki, powinni je mieć ze sobą (chorzy na cukrzycę, przyjmujący insulinę po godz. 18.00, powinni oprócz leków zabrać ze sobą suchy prowiant).
 8. Podczas badania zaburzeń snu zakazuje się korzystać z telefonów komórkowych.
 9. Zaleca się pacjentowi:
 • utrzymanie regularnego rytmu snu-czuwania i nie spożywanie alkoholu, kawy ani napojów energizujących w dniu badania;
 • unikania nadmiernej aktywności fizycznej w dniu badania
 • unikania nikotyny w dniu badania (niepalenie lub ograniczenie palenia tytoniu, nie przyjmowanie terapii zastępczej – gumy, plastrów zawierających nikotynę);
 • także w dniu badania zaleca się unikanie leków nasennych, psychotropowych chyba, że inaczej zaleci lekarz kierujący.
    10. Dodatkowe informacje można uzyskać w godz. 8.30 -13.30 (od poniedziałku do piątku) pod  nr tel. 883 922 239 
RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.